Web Analytics
Junker se protivi selektivnim dečjim dodacima - BetaRS

Junker se protivi selektivnim dečjim dodacima

Svet | 24.03.2017 | access_time 15:45
Junker se protivi selektivnim dečjim dodacima
Predsednik Evropske komisije Žan-Klod Junker rekao je danas da se protivi planovima Austrije i Nemačke da smanje isplate dečjeg dodatka stranim radnicima koji imaju decu u svojim zemljama.

Obe zemlje lobiraju u EU za promenu trenutnih propisa i da izmene treba da se primenjuju na zemlje u kojima su dečji dodaci znatno niži nego u Nemačkoj i Austriji.

Junker je austrijskom dnevnom listu Kurir rekao da "nije dobro primio te zahteve". Rekao je da promena propisa ne bi donela veće uštede zemljama ali da bi uvećala birokratiju EU.

Austrija plaća oko 112 evra po detetu mesečno odmah po rodjenju, a suma postepeno raste dok dete ne napuni 19 godina. To je oko četiri puta više od sume koju izdvaja susedna Madjarska.

Teme

Ekonomija

Šta drugi čitaju

Fudbal

Hronika