Web Analytics
Nikolić razgovarao s kineskim privrednicima i novinarima - BetaRS

Nikolić razgovarao s kineskim privrednicima i novinarima

Politika | 31.03.2017 | access_time 10:40
Nikolić razgovarao s kineskim privrednicima i novinarima
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić sastao se danas, poslednjeg dana posete Kini, sa privrednicima kineske kompanije Poli grupa, kao i sa novinarima brojnih kineskih medija koji su izveštavali o poseti srpske delegacije.

Nikolić i rukovodstvo kompanije Poli grupa razgovarali su o brojnim projektima iz oblasti energetike, infrastrukture i namenske industrije, a očekuje se da će već u narednim mesecima početi realizacija prvih projekata, saopštilo je Predsedništvo.

Kineske novinare, za koje je Nikolić organizovao prijem, najviše su interesovali stavovi u vezi sa inicijativom Pekinga "Jedan pojas - jedan put" i pozicijom Srbije u realizaciji tog projekta.

Nikolić je razgovarao s novinarima vodećih kineskih medija, uključujući Kinesku centralnu televiziju (CCTV), Televiziju Feniks i Kineski medjunarodni radio (CRI), navodi se u saopštenju.

Predsednik Srbije će se danas sastati i s premijerom Li Kećijangom i s predsednikom Svekineskog narodnog kongresa Džangom Dedjiangom.

Teme

Novo

Društvo

Šta drugi čitaju

Ekonomija

Fudbal

Zelena Srbija

IT