Jak zemljotres pogodio centralni deo Kine, oko 100 mrtvih (VIDEO)
Svet
| 08.08.2017
|
access_time
18:30
Asošiejted pres prenosi izjavu lokalnog zvaničnika da je blizu popularnog nacionalnog parka Djiužajgo poginulo pet turista, a da je povredjeno 63 ljudi. Prema informacijama agencije Sinhua u kritičnom stanju je 30 povredjenih.
Epicentar zemljotresa bio je 200 kilometara od grada Guangjuen, na dubini od 10 kilometara, prema podacima američke agencije za geologiju.
Oštećeno je oko 130.000 kuća, navela je Državna komisija za smanjenje efekata katastrofa. Oni procenjuju da je verovatno stradalo oko 100 ljudi, a procenu zasnivaju na podacima popisa iz 2010. koji govore da u tom planinskom području ne živi mnogo ljudi, ali da povredjenih može biti na hiljade.
Sinhua prenosi da su vlasti mobilisale mlade ljude za evakuaciju stanovnika pogodjenih područja a mediji prenose da je rasporedjeno više od 600 vatrogasaca. Spasilačke ekipe je poslao i kineski Crveni krst.
Nacionalni park Djiužajgo se nalazi u teško pristupačnom delu Tibeta i nalazi se na listi svetske baštine Unesko. Spada medju popularne turističke destinacije i poznat je po lepoti svojih jezera.
Prema podacima Sinhue, u parku se danas nalazilo 38.000 ljudi.
U zemljotresu u provinciji Sičuan u maju 2008. poginulo je skoro 70.000 ljudi. Taj zemljotres bio je magnitude 7,9.
Teme
Ekonomija
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Pročitajte vise
Fudbal
Čelsi pobedio Fulam u Premijer ligi
pre 8 sati