Web Analytics
Mladi Novopazarci okrenuti ka EU - BetaRS

Mladi Novopazarci okrenuti ka EU

Društvo | 01.11.2017 | access_time 14:15
Mladi Novopazarci okrenuti ka EU
Mladi u Novom Pazaru imaju pozitivan stav prema Evropskoj uniji (EU), ocenio je danas član Tima Evropa Srbija Teo Taraniš, na osnovu višemesečnog iskustva u radu sa njima kroz radionice, tribine i debate.

On je novopazarskom radiju Sto plus rekao da su njihova očekivanja da će im ulazak Srbije u EU doneti bolji standard, veću perspektivu za obrazovanjem i zapošljavanjem.

"Neki od razloga ovakvog odnosa mladih u Novom Pazaru je što se i ovdašnje najjače političke partije zalažu i teže ulasku Srbije u EU, kao i očekivanje rešavanja manjinskog pitanja. Mnogo mladih odlazi odavde ka zemljama EU radi zapošljavanja, usavršavanja i obrazovanja, tako da očekuju da to više neće morati da rade, jer će ovde imati to zbog čega odlaze", rekao je Taraniš.

On je ukazao na tu specifičnost u razmišljanju mladih u Novom Pazaru, uporedjujući je sa brojnim istraživanjima koja govore da su ka EU više okrenuti stariji nego mladi gradjani Srbije.

U okviru aktivnosti Tima Evropa Srbija, uz podršku delegacije EU u Srbiji i Info centra EU iz Beograda, u Novom Pazaru je od maja ove godine organizovano pet radionica i debata s mladima o evropskim vrednostima i integracijama.

Teme

Novo

Dnevni evropski servis

Šta drugi čitaju

Scena

Dogodilo se

Zabava