Na ulicama Novog Sada proslava traje ceo dan
Društvo
| Izvor: Beta
| 31.12.2017
|
access_time
20:15
Proslava Nove godine u Novom Sadu traje još od prepodnevnih sati, kada je u okviru zvaničnog programa počelo slavlje za najlmadje na klizalištu "Ledena šuma" u Dunavskom parku, uz nastupe dečijih horova, pozorišnih trupa i muzičara, a posetio ih je i Deda Mraz.
Program na Trgu Republike počeo je u podne, nastupima bendova "Branimir i neprijatelji", "The gift", zatim "juens" i novosadska afro-pozitiva, a žurku je zatvorio di džej Dirty.
Očekuje se da će na binu na centralnom Trgu slobode u 21 sat izaći Darko Rundek, a zatim "Plavi orkestar", uz koji će okupljeni dočekati ponoć. Slavlje će biti nastavljeno uz bend S.A.R.S, koji će svirati do 1.00 posle ponoći.
Oni koji Novu godinu dočekuju u Novom Sadu imaće i vizuelno umetnički spektakl koji su režirali pozornišni reditelji i umetnici, a najavljen je i najveći vatromet do sada, koji će biti deo vizuele prezentacije Evropske prestonice kulture.
Žurka se u Novom Sadu odvija od jutra i u brojnim kafićima u centru grada, gde su organizovane dnevne žurke, a veselo je bilo i na ulicama gde su svirali trubači.
Noć u Novom Sadu nije hladna, na terenu su sve gradske službe, kao i policija i hitna pomoć koji se staraju o bezbednosti.
Saobraćaj je obustavljen samo u ulicama koje se nalaze u strogom centru Novog Sada, a za vozila nije dostupna ni graža iza Srpskog narodnog pozorišta.
Zabrana saobraćaja trajaće do 4.00 ujutru, 1. januara 2018. godine.
Teme
Društvo
Novo
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Scena
Dogodilo se
Na današnji dan 23. avgust
pre 8 sati
Zabava
Magarac povredio troje ljudi u Nemačkoj
pre 2 dana