Digitalni samit Zapadnog Balkana počinje sutra u Skoplju
Region
| Izvor: Beta
| 17.04.2018
|
access_time
09:00
Medju učesnicima na Digitalnom samitu u Skoplju biće Evropska komisija (EK), Savet za regionalnu saradnju (RCC), predstavnici informatičke industrije i firmi koje se bave informacionim tehnologijama i akademska zajednica, navodi RCC.
Vlada u Skoplju je domaćin samita koji organizuje sa RCC, u saradnji sa ostalim vladama sa Zapadnog Balkana, EK i nemačkim Ministarstvom ekonomskih poslova i energetike.
Na Digitalnom samitu Zapadnog Balkana biće održane panel-diskusije na temu digitalne povezanosti, integracije ekonomija Zapadnog Balkana u jedinstveno digitalno tržište, poboljšanja kibernetičke sigurnosti, unapredjenja digitalnih veština, digitalizacije industrije, kao i interaktivne diskusije vlada, akademske zajednice, preduzeća, inovatora, organizacija civilnog društva, omladinskih organizacija i drugih.
RCC navodi da je Digital EXPO važan deo samita i da predstavlja jedinstvenu priliku za preduzeća iz digitalne industrije iz regiona, i šire, da predstave svoje inovativne proizvode i usluge, kao i da se sastanu i povežu sa potencijalnim partnerima iz vladinog i poslovnog sektora.
Iz Brisela je najavljeno da će šefica evropske diplomatije Federika Mogerini u Skoplju prisustvovati neformalnom skupu premijera Zapadnog Balkana koji će učestvovati na Digitalnom samitu.
Teme
Region
Dnevni evropski servis
Šta drugi čitaju
Dogodilo se
Na današnji dan 27. avgust
pre 21 sat