Rekordna zaplena 8,7 tona kokaina u Španiji (VIDEO)
Svet
| 25.04.2018
|
access_time
12:25
Droga je zaplenjena 22. aprila u luci Alhesiras na jugu Španije, navelo je Ministarstvo. Uhapšeno je najmanje pet osoba - troje u Španiji i dvoje u Francuskoj.
Droga je bila u više od hiljadu kutija s bananama, a neki paketi s kokainom imali su etiketu "ajfon", proizilazi iz slika koje je objavilo Ministarstvo unutrašnjih poslova koje navodi da je to rekordna zaplena droge prevezene u jednom kontejneru u Evropu.
Kompanije za prevoz kontejnera u Kolumbiji i uvozna firme u Španiji su bile pod nadzorom policije te je primećena sumnjiva pošiljka, navodi se u saopštenju Ministarstva.
U decembru je gotovo šest tona kokaina procenjene vrednosti 210 miliona evra, nadjeno u kontejneru s bananama u istoj luci, a pošiljka je došla iz Medejina, u Kolumbiji.
Kroz luku Alhesiras, petoj po veličini u Evropi po količini robe, godišnje prodje pet miliona tona kontejnera.
Španija je glavno mesto ulaska droge u Evropi zbog blizine Severne Afrike, gde se proizvodi kanabis, i veza s Južnom Amerikom odakle dolazi kokain.